Melyik epizódban található: A szem
Phoebenek egy ideje már nincsenek látomásai, ezért egy jósnőhöz fordul segítségért. A jósnő épp Phoebe tenyeréből jósol, amikor véletlenül elfogja Phoebe egyik látomását, amelyben megöli őt egy démon.
Ebben a leírásban a tenyérjóslásról olvashattok.
Tenyérjóslás
Az ilyen típusú jóslás esetében többről van szó, mint a tenyér tanulmányozásáról. Olyan eljárásról van szó, amelyet mélyen átjár az a hit, hogy jövőnket szó szerint a kezünkben tartjuk. Az embereket mindig is vonzották a kezükön látható vonalak. Jóllehet nincs rá igazi bizonyitékuk, sok tenyérjós azt állítja hogy a tenyérjóslás kezdetei egészen a régi egyiptomiak, a khaldeusok, a sumérok és a babiloniak koráig nyúlnak vissza. A jóslás e formája valóban keleten születhetett, s onnan terjedt át nyugatra. A tenyérjóslás ismeretére vonatkozó első bizonyíték keleten, a védikus idők indiai irodalmából, i. e. kb. 2000-ből való; nyugaton előszor Arisztotelész (i. e. 384-322) műveiben bukkanunk rá, s az írások mindkét esetben egyértelműen utalnak a távoli múltból eredő gazdag szájhagyományra. De miért éppen a kezünket tanulmányozzuk? A kézben több ezer idegvégződés található, melyek közvetlen összeköttetésben állnak az aggyal, ennélfogva az idegpályákon állandó a kétirányú impulzusforgalom. S e miatt a közlekedés miatt tartják a kezet a személyiség lenyomatának, amely visszatükrözi annak pszichikai és érzelmi állapotát. A tenyérjósok ennek állandóan tudatában vannak, mára tudományos bizonyítékok is születtek e teóriára, sőt számos genetikus és pszichiáter hívja segítségül a kézelemzést különböző testi és lelki betegségek diagnosztizálására. Tenyerünk tanulmányozásához és jeleinek értelmezéséhez is az a legjobb módszer, ha az egész kezünk megismerésével kezdjük. Pontosabban mindkét kezünk megismerésével, ugyanis balkezünk mutatja lehetőségeinket, melyekkel születtünk, a jobb pedig feltárja individuális lényünket, amilyenek ma vagyunk. Balkezeseknél ez természetesen fordítva van. A két tenyér közötti eltérés értékes útmutatásokkal szolgálhat arra, milyen fordulatok következtek be az ember életében, s milyen nyomokat hagytak rajta az évek. A kéz tanulmányozásánál alapszabály, hogy az összkép a döntő. Nem várhatjuk el, hogy a kéz formájából vagy valamely részletéből megbízható képet alkothatunk egy ember jelleméről. Először meg kell ismerni az összes fontos alapjellemzőt s csak azután lehet megállapítani, hogyan egyenlíti ki vagy kompenzálja egyik faktor a másikat, hogyan erősítik vagy semlegesitik egymás hatását a különböző elemek. Egy olyan átfogó, komplex területen, mint a kéz tanulmányozásának művészete, nagyon sok tenyéző játszik szerepet. Az összes részlet gondos összevetése után egy valószínűsített képet kapunk, egy csomó tendenciát. Mint minden emberi lény, minden olvasat is a rossznak és a jónak a keveréke.
Van még néhány más dolog is, amire az értelmezéskor figyelni kell. Először is legyünk gondosak és óvatosak. Az igazi kéz vonalai ritkán olyan világosak és áttekinthetőek, mint az ábrákon látható illusztrációk; nagyon sok kezet kell áttanulmányoznunk ahhoz, hogy a részleteket biztosan felismerhessük. Másodszor: legyünk nyitottak és előítélet-mentesek. Ne vonjunk le elhamarkodott következtetéseket a kéz állapotából, mert abba a hibába eshetünk, hogy egyes, a megállapításunkkal nem összecsengő részleteket, ill. jelentésüket önkéntelenül is figyelmen kívül hagyunk. Ismereteinket lassan bővitsük, és az értelmezést az összes ellentmondásos jel, minden variáció tekintetbe vételével alakítsuk ki. Harmadszor pedig ügyeljünk rá, hogy minden részlet megtalálja a helyét egy kiegyensúlyozott összképben, mielőtt interpretációnknak hangot adunk. Az emberek többnyire egészen jól elboldogulnak az életben a sok nehézség közepette, jó és rossz időkben egyaránt, mert a dolgok általában kiegyenlítik egymást. Végül ne feledjük, hogy a sors, mely kezünkből feltárul, nem valami elkerülhetetlen, előre eldöntött dolog. A kéz vonalai és jelei az idők múlásával változnak, akárcsak a kéz húsossága vagy az újjvégek állapota. Így azután a rossz és jó ómenek is jöhetnek és mehetnek. Születésünkkor lehetőségeket kapunk, amivel vagy élünk, vagy nem. Mi alakítjuk sorsunkat döntéseinkkel.
|