Melyik epizódban található:Wendigo A sorozat szerint az első wendigo egy elhagyott szerelmes volt, akinek megfagyott a szíve, így telihold környékén wendigoként járta éjjelente a várost, és szerelmesekre vadászott, hogy kitéphesse a szívüket. A wendigot csak úgy lehet elpusztítani, ha felolvasztják a megfagyott szívét. Ha egy wendigo megkarmol egy embert, belőle is wendigo válik. A wendigo alakja viselkedését és kinézetét figyelembe véve leginkább a farkasemberekre (vérfarkasokra) hasonlít. Itt egy rövid leírás ezekről a lényekről. Érdemes felfigyelni az egyezésekre, a sorozat készítői a farkasember alakját vették alapul, mikor a wendigot megalkották.
Az emberiség régóta retteg az ismeretlentől. A hiedelem azt tartja, hogy léteznek olyan emberek, akik saját akaratukból, vagy valamilyen kényszerítő körülmény (pl. átok) hatására képesek farkassá változni. Ezt a képességet a középkorban a férfi boszorkányoknak, boszorkánymestereknek tulajdonították.
Hogy kik is azok a farkasemberek? A farkasemberek bizonyos időközönként, pl. teliholdkor, farkassá változnak és ilyenkor embert ölnek. A farkasemberek a legenda szerint hallhatatlanok. Immúnisak az öregedésre (mit nekik a liposzóma), és a betegségekre. Ugyanakkor őket is meg lehet semmisíteni: mégpedig ha megsebesítjük a szívüket vagy az agyukat. A farkasemberré válás módjai a következők: genetikai-így születünk, megharapott minket egy farkasember, vagy elátkoztak bennünket. Abban az esetben, ha nem öröklött eme képesség az nem aktivizálódik addig, amíg a szerencsétlenül járt ember meg nem kóstolja az emberi vért. A farkasembereket hagyományosan a halottak birodalmával hozták kapcsolatba, és a karácsonyt követő 12 éjszakán tartották a legveszélyesebbnek. A vadászó-gyűjtögető társadalmakban a sámán hatalmának egyik forrása éppen az volt, hogy elhitték róla, hogy képes állati alakot ölteni. Azokon a földtájakon, ahol nem élnek farkasok más állatok töltik be ezt a szerepet: Dél-Amerikában jaguárember, Afrikában leopárdember, Indiában tigrisember és Japánban rókaember vagy borzember volt.
|